Holky na stopu do Francie!

Sehnat ešus v Decatlonu se rovná bobříku odvahy. Personál si vás předává jak horký brambor a většina brigádníků by vás nejraději poslala...do domácích potřeb. A to jsme chtěly vyrazit na cestu včas. Jasná známka toho, že plány nikdy nevyjdou tak, jak si je neplánuješ. Ešus jsme nakonec sehnaly v Globusu mezi regály s rohlíky. V sadě byly i příbory a roztomilý hrneček na kafe.

A to se počítá. Ty nejlepší věci se vždycky přihodí v tu nejméně pravděpodobnou chvíli. S tím ale obvykle nepočítá nikdo.

Měli jsme jet na roadtrip do Francie, chodit na slackline nad vodou a užívat si léto. Dva dny před odjezdem se však chlapecká polovina naší výpravy rozhodla výlet sabotovat. Zůstaly jsme bez auta, bez materiálu a bez náhradního plánu. Zůstat doma nebo vyrazit do světa navzdory osudu? Bé je správně!

A kam pojedeme? Vždyť je to vlastně jedno!

A tak stojíme na výpadovce směrem na Rozvadov s vizí dojet do tyrolského Zillertalu a užít si Alpy.

Na několik stopů se dostáváme na hranice. Dneska to celkem odsejpá, nikde nečekáme déle jak dvacet minut. První delší prodleva nastává až na hranicích. Přímo na dálnici se stát nesmí. Stopujeme za benzínkou, kde auta jezdí pomalu. Po chvíli staví kamion. Mladý týpek si jde koupit bagetu. 

„Já bych vás holky klidně vzal, ale bohužel jedu do Francie,“ říká s úsměvem, když prochází kolem nás.

Podívám se na Martinku a Martinka na mě. Takovým chvílím se říká telepatický souhlas. Když pak promluvíme, jde už jen o suché konstatování.  

„ Takže nakonec stejně jedeme do Francie.“  

„ Jo.“

Kamioňák se jmenuje Venca. Při řízení se nudí, a tak je rád, že si má s kým povídat. Na kamionech je hned několik skvělých věcí. Jedou daleko, staví málo, můžete uvnitř spát nebo koukat na televizi, občas dostanete i chlazené pivo. Hotel Hilton hadr. A občas se stane, že krom piva dostanete i celý kamion! Při tankovací pauze nám Venca vrazí do ruky klíče od kabiny. Máme chvíli pauzu a on si jde pokecat s kolegy. Kdybychom něco potřebovaly, máme si odemknout.

Gesto důvěry, to je hezké! Důvěra v holčičí neschopnost vycouvat s návěsem.

Na konci dne se necháváme vyložit ve Štrasburku.

Francouzském městě za hranicemi s Německem. Intuice mi napovídala, že nechat se dovést uprostřed noci do průmyslové zóny a chlastat s kamioňákama asi nebude dobrý nápad. A tak jsme v cizím městě, hodinu před setměním. Přemýšlíme o bezpečném místě, kam dát stan. Francouzsky umíme sotva pozdravit, ale pantomima funguje dokonale.

Vypadáme jako bezradná pouťová atrakce, takže jsou nám všichni nápomocní.

Po setmění dorážíme do kempu, který nám byl doporučen. Recepce zavřená. Vážně jsme chtěly spořádaně zaplatit vstupné, ale před branou spát nebudeme a ta díra v plotě se přímo nabízí. Kemp vypadá jak rezidence pro německé milionáře. Jsem zvědavá, jak splyneme s davem!

 

Evropa stopování lowcost auto jih proholky Švýcarsko