Jak na levné letenky?

Na účtě nezbývá ani zlomek toho, co by se dalo nazvat minimální mzdou. Zalévám si na kolejích čínskou polívku a namáčím v ní polotvrdý rohlík. Jsem to nějak nevychytala s nákupem na víkend. Semestr se pomalu blíží ke konci a v hektickém kolotoči zkouškového byl sotva čas na to, jít někam pracovat.

A co s pozkouškovým volnem? Na výjezd nemáš peníze, letenky jsou drahé, něco jíst musíš, nájem se sám nezaplatí, kámoši to bez tebe nevydrží a vlastně je to tady docela dobrý, tak proč jezdit jinam, stejně by to určitě stálo za nic.

Cestovat budu až příště. Až po škole. Až bud mít prachy. Až budu mít dovolenou. Až po svatbě. Až postavíme dům. Až děti odrostou. Až zaplatí hypotéku. Tráva se musí posekat. A všichni ti uprchlíci. Až budu mít víc času. Až v důchodu.

Až....

Slyšels to už někde?

Žádné „až“ nebude. Zítra tě přejede helikoptéra, zjistí ti rakovinu ztloustvého střeva a tvého labradora namelou do salámu Islámští radikálové.

Nečekej na příští život. Jestli si stále myslíš, že cestování stojí majlant, vyvedu tě z omylu. Následující výčet nechť hovoří za mě.

Destinace:      Cena zpáteční letenky:

Kanada 2014    –   8000,-
Norsko 2015     –   330,-
Maroko 2016    –   3500,-
Malta 2016       –  1000,-
Gruzie 2016     –   4400,-
Anglie 2016      –   520,-
Skotsko 2016   –  1500,-

 

Ne, u Norska ani Anglie nejde o překlep. Po Evropě skutečně můžete sehnat letenky pod 1000,-. A Kanada za 8000,- ? Well, normálně bývá cena dvojnásobná, a nutno říci, že jsem kvůli výletu za oceán půl roku jedla převážně rýži s cibulí ve snaze ušetřit.

Řekněme tedy, že sis nasyslil nějaké drobné společně s odhodláním, a jsi rozhodnutý vyrazit do světa na vlastní pěst.

Kde tedy sehnat levné letenky? Kde jinde než na internetu.

Weby na levné letenky jsou tou nejpohodlnější variantou, jak si zajistit místenku do cizích krajů. Můžeš samozřejmě vyhledávat na stránkách leteckých společností, ale jsi-li líný, jako já, bohatě ti poslouží následující weby:

Cestujlevně.com 

Kluci z redakce vytvářejí úžasnou platformu, která na českém internetu nemá obdoby. Krom akčních letenek si můžete přečíst rady a tipy na cestu nebo se poradit na fóru s ostatními cestovateli. Cestujlevně.com plánují shrnout všechny potřebné informace pro cestovatele do nově vznikajícího „online atlasu destinací“ pro batůžkáře i turisty. Osobně se na nový projekt moc těším!

Honzovyletenky.cz

Web mě baví zejména proto, že má autentický a osobitý styl. Za Honzovými letenkami se skrývá skutečný Honza, který poradí a pomůže, a neustále přidává kvalitní a nezavádějící tipy na letenky.

Zaletsi.cz 

Další zajímavý portál. Je dobré kontrolovat více serverů najednou. Jejich autoři se snaží neztratit krok s konkurencí. My se alespoň můžeme přesvětčit o relevantnosti té které akce, když se objeví na více webech zároveň.

Jaknaletenky.cz

Levné letenky zejména do vzdálenějších destinací, jako je Amerika, Indie atd.. Informace bývají ale dost stručné, bez detailů, a očekává se už určitá zručnost čtenáře-cestovatele. Web tě upozorní na akci, ale co a jak si musíš vyzjistit sám na konkrétních (často cizojazyčných) stránkách leteckých společností.

Skypicker.com

To nejlepší nakonec. Nechceš čekat, až se objeví akce na tvůj vysněný výlet? Nevadí. Na Skypickeru si můžeš hledat lety, kamkoliv tě napadně. Zobrazí se ti vždy výčet od nejlevnější po nejdražší v zadaných termínech. Můžeš zadat i let do „kamkoliv“. Tak lovu zdar!

Teď už znáš moje know-how. Doufám že se brzy někde potkáme, s batohem cestou na letiště! Nebo třeba pojedeme spolu. Až přijde čas, on tu trávu za tebe někdo poseká.

 

lowcost letenky levne tipy napady rady